Spausdinti

Projektai 2010-2012

Projektas: DEBATŲ METODIKOS INTEGRAVIMAS Į FORMALIOJO ŠVIETIMO SISTEMĄ


Projekto tikslas: pristatyti Lietuvos mokykloms inovatyvią debatų metodiką ir jos panaudojimo galimybes pamokose ir užklasinėje veikloje (pvz., klasės valandėlėms, projektinei veiklai, etc.). Projekte dalyvauja 32 partneriai – 20 mokyklų, 12 švietimo centrų ir dvi jaunimo nevyriausybinės organizacijos.


Projekto veiklos:

1. Įvadinė konferencija "Inovatyvių ugdymo metodų diegimas formaliojo švietimo sistemoje" (2011 m. sausio 14 d. Vilniuje) Ppt prezentaciją rasite čia...
2. 60 viešų debatų aktualiomis projekto temomis visose savivaldybėse (ypač patyčių prevencijos tema)
3. 10 seminarų (po vieną kiekvienoj apskrity) dalykų mokytojams (pilietinio ugdymo, istorijos, anglų k., etikos)
4. Dviejų dienų kūrybinės dirbtuvės. Mokytojai rengs pamokų planus ir medžiagą debatų metodikos integravimui į ugdymo programą (nauji mokytojai )
5. 10 seminarų (dviejų dienų) klasių vadovams (2 d. Druskininkuose)
6. Klasės valandėlės naudojant debatų metodiką (30 klasės valandėlių)
7. 5 seminarai mokytojams apie metodikos panaudojimą projektinei veiklai. II dalis-kūrybinis procesas ("Projektinių idėjų mugė". 2 d. Druskininkuose)
8. Anglų, lietuvių, rusų kalbų, istorijos, pilietinio ugdymo ir etikos pamokos integruojant interaktyvią debatų metodiką (numatyta 2011 sausis – 2012 spalis laikotarpiu)
9. "Forumo debatų" organizavimas (20 renginių)
10. Šalies mokinių debatų turnyrų organizavimas (trys dviejų dienų turnyrai)
11. Geriausio jaunojo oratoriaus patyčių prevencijos tema rinkimai per zebra.lt videokanala
12. Gerosios patirties sklaida – 10 atvirų klasės valandėlių, panaudojant debatų metodiką (bus filmuojama)
13. Gerosios patirties sklaida – 10 atvirų pamokų (skirtingų dalykų), panaudojant debatų metodiką pamokoje (bus filmuojama).
14. Debatų metodikos integravimo į formalųjį švietimą vertinimo analizė(bus atliktas tyrimas)
15. Gerosios patirties sklaida - "Klasės vadovo knyga" parengimas ir leidyba.
16. Baigiamoji projekto konferencija "Inovatyvių ugdymo metodų sklaida". (Projekto vertinimo analizės, rezultatų ir produktų pristatymas).

 


EUROPOS DEBATAI - 2010

2010 m. spalio 1 d.–gruodžio 3 d.


Kviečiame visus aktyvius Lietuvos gyventojus nuo 16 metų amžiaus dalyvauti Europos Debatuose - 2010 ! Projektas prasideda spalio mėn. Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose ir Utenoje.

Europos informacijos centrai – Europe Direct Lietuvoje kartu su VšĮ Neformaliojo švietimo debatų centru kviečia visus aktyvius Lietuvos gyventojus nuo 16 metų amžiaus dalyvauti Europos Debatuose- 2010. Projektas prasidės spalio mėn. Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose ir Utenoje.

Šių debatų tikslas - skleisti Europos debatų idėją ir skatinti aktyvius regionų gyventojus argumentuotai išsakyti savo nuomonę su Europa susijusiais klausimais.

Europos Debatai - 2010 vyks keliais etapais. Pirmųjų viešų renginių metu didžiuosiuose šalies miestuose patyrę Lietuvos debatų ekspertai mokys susirinkusiuosius debatuoti Karlo Poperio stiliumi. Debatų kovas gyvai demonstruos Lietuvos mokyklų ir gimnazijų debatų klubų atstovai. Mokymų metu susirinkusieji galės išmėginti savo jėgas bandomuosiuose debatuose su profesionalais. Projekto pristatymas ir vieši mokymai vyks spalio 8-22 d. Pirmųjų projekto pristatymo renginių metu bus registruojamos debatų kovose norinčiųjų dalyvauti komandos.

Europos Debatai - 2010 vyks lietuvių kalba, keliais etapais. Pirmųjų viešų renginių metu didžiuosiuose šalies miestuose patyrę Lietuvos debatų ekspertai mokys susirinkusiuosius debatuoti Karlo Poperio stiliumi. Debatų kovas gyvai demonstruos Lietuvos mokyklų ir gimnazijų debatų klubų atstovai. Mokymų metu susirinkusieji galės išmėginti savo jėgas bandomuosiuose debatuose su profesionalais.

Projekto pristatymas ir vieši mokymai vyks spalio 8-22 d.:

Miestas

Laikas

Pristatyme dalyvaus/vieta

KAUNAS

spalio 8 d. 15 val.

Kauno Jėzuitų gimnazijos debatų klubas ir jo vadovė Alina Gutauskienė/ Kauno apskrities viešoji biblioteka, salė (Radastų g.2, Kaunas)

TELŠIAI

spalio 13 d. 14 val.

Mažeikių "Gabijos" gimnazijos debatų klubas ir jo vadovė Stanislava Sovienė/ Kredito unija "Germanto lobis" (Sedos g. 6, Telšiai, III a.)

MARIJAMPOLĖ

spalio 13 d. 15 val.

Studentė Gedminė Bubnytė (Pasaulio debatų čempionatų WSDC 2006 Velse ir 2007 Seule dalyvė, Lietuvos komandos WSDC 2010 Katare trenerė)/ „Sūduvos gimnazija“, aktų salė (R.Juknevičiaus g. 32, Marijampolė)

UTENA

spalio 14 d. 14:30 val.

Utenos A. Šapokos gimnazijos debatų klubas ir jo vadovė Daiva Dūdėnienė; Utenos A.Šapokos gimnazija Posėdžių salė (Paupio 1, Utena)

ALYTUS

spalio 15 d. 13 val.

Studentė Ieva Lekavičiūtė (Pasaulio debatų čempionatų WSDC 2006 Velse ir 2007 Seule dalyvė)/ Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka (Naujoji g. 48, Alytus )

KLAIPĖDA

spalio 15 d. 14 val.

Palangos " Senosios" gimnazijos debatu klubas ir jo vadovė Genė Pečiukevičienė/ Vytauto Didžiojo gimnazija (Daukanto g. 31, Klaipėda)

TAURAGĖ

spalio 18 d. 14 val.

Palangos " Senosios" gimnazijos debatų klubas ir jo vadovė Genė Pečiukevičienė/ Kultūros rūmų konferencijų salė (Dariaus ir Gireno g. 3, Tauragė)

ŠIAULIAI

spalio 21 d. 14 val.

Šiauliu Didždvario gimnazijos debatų klubas ir jo vadovė Danutė Norvaišienė/ Juliaus Janonio gimnazijos konferencijų salė (Tilžės g. 137, I a.)

PANEVĖŽYS

spalio 22 d. 14 val.

Panevėžio 5-tosios vidurinės m-los debatų klubas ir jo vadovė Alma Juozaitienė/ Panevėžio 5-osios vidurinės mokyklos aktų salė (Danutės g. 12, Panevėžys)

Prizai. Kiekvienas finalinės komandos narys bus apdovanotas:
III vieta – kiekvienam komandos nariui bus įteikta po MP3 grotuvą (Ipod),
II vieta – po elektroninį knygų skaitytuvą (E- Book Reader),
I vieta – po kelioninį kompiuterį.

 

Debatų temos:


Atrankinės kovos - lapkričio 8-21 d.

  • Tema: „ES piliečiai neturi pakankamai teisių ES valdyme“

Pusfinalio kovos - lapkričio 22-26 d.

  • Tema: „Jaunimui turėtų būti suteikta kvota rinkimuose į EP“

Finalas - gruodžio 3 d.

  • Tema: Lisabonos sutartis padarė ES demokratiškesnę ir skaidresnę

Daugiau informacijos apie projektą, debatų temas ir taisykles – www.europedirect.lt, www.debate.lt arba artimiausiame Europos informacijos centre – Europe Direct (tel. Alytuje 8(315)74621, Kaune 8(37)324436, Klaipėdoje 8(46)256540, Marijampolėje 8(343)52742, Panevėžyje 8(45)464096, Šiauliuose 8(41)523752, Tauragėje 8(446)61942, Telšiuose 8(444)75775 ir Utenoje 8(389)50554)

Debatų taisykles rasite čia...


Debatai... Debatai? Debatai!


Turi savo nuomonę visais gyvenimo klausimais ir visuomet randi bent tris skirtingus argumentus jai pagrįsti? Tėvai ir mokytojai jau seniai suprato, kad su tavimi ginčytis beprasmiška? Mėgsti gvildenti svarbias problemas ir siūlyti būdus, kaip pakeisti pasaulį? Mėgaujiesi kalbėdamas/-a prieš auditoriją ir būdamas/-a dėmesio centre?.. O galbūt norėtum toks/-ia tapti? Jei taip, šis pasiūlymas - tau!

Visi norintys moksleiviai kviečiami į šeštadieninę debatų mokyklą! Čia jūsų lauks kassavaitiniai užsiėmimai su Neformaliojo švietimo Debatų centro lektoriais - debatų ir viešojo kalbėjimo Lietuvos ir Pasaulio čempionatų dalyviais ir prizininkais, kurie padės išmokti argumentavimo meno, kritinio mąstymo, viešojo kalbėjimo paslapčių. Turėsite puikią galimybę susipažinti su bendraminčiais, ginti savo poziciją dirbdami komandose bei dalyvauti miesto ir šalies debatų turnyruose.

Šeštadieninės debatų mokyklos pirmasis užsiėmimas vyks rugsėjo 25 d. Santaros vidurinėje mokykoje, (A. Juozapavičiaus g. 12) 103 kab. Pradžia 11 val.

 


"JAUNIMO LYDERIŲ SUSITIKIMAS" - Pasaulio individualių debatų ir oratorinio meno čempionatas Lietuvoje !


2010 m. balandžio 7 - 13 d. Debatų centras organizuoja Pasaulio individualių debatų ir oratorinio meno čempionatą. Pagrindiniai čempionato rėmėjai - LR Švietimo ir mokslo ministerija ir AB TEO.

Daugiau informacijos galite rasti čia...
Čempionato taisykles galite rasti čia...
Pirmąjį čempionato naujienlaiškį galite rasti čia...
Antrąjį čempionato naujienlaiškį galite rasti čia...
Trečiąjį čempionato naujienlaiškį galite rasti čia...

Rėmėjai:

 

WIDPSCInternautai renka geriausią Lietuvos moksleivį oratorių


Debatų centro (www.debate.lt) ir laisvalaikio ir pramogų portalo zebra.lt inicijuoti geriausio Lietuvos moksleivio oratoriaus rinkimai išjudino interneto bendruomenę: geriausių jaunųjų oratorių kalbos pretenduoja tapti populiariausiais video įrašais.
Portalo Zebra.lt lankytojai gali pamatyti ir išgirsti aštuonis moksleivius, atstovausiančius Lietuvą Pasaulio oratorinio meno ir individualių debatų čempionate, ir iš jų išrinkti geriausią Lietuvos moksleivį oratorių. Moksleiviai savo kalbose ne tik nevengia diskutuoti aštriomis tolerancijos, labdarystės ir žmogaus psichologijos temomis, bet ir pažvelgti į robotikos perspektyvas ar vaikų santuokų galimybę.
Kaip rodo tarpiniai rezultatai, kol kas žiūrovai labiausiai palaiko Povilą Rutkauską („Svarbiausios žmogaus savybės“), Eleonorą Lekavičiūtę („Ar Tavo metai - Tavo amžius?“) ir Paulių Vaidžiulį („Labdarystė“). Tačiau laurų vainikas dar neužkabintas: laukiame Tavo nuomonės, kas yra vertas tapti šių metų geriausiu Lietuvos oratoriumi! alsuoti galima portale Zebra.lt iki 2010 m. kovo mėn.1 dienos.
Geriausio Lietuvos moksleivio oratoriaus laukia įspūdingas prizas, kurį įsteigė Europa Royale Druskininkai: nakvynė dviems asmenims viešbutyje Europa Royale Druskininkuose ir apsilankymas Druskininkų vandens pramogų parke.

Pasaulio oratorinio meno ir individualių debatų čempionatas vyks Druskininkuose ir Vilniuje 2010 m. balandžio 7-13 dienomis. Čempionate dalyvaus Anglijos, Honkongo, Izraelio, JAV, Kanados, Kipro, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Čekijos, Pakistano, Pietų Afrikos Respublikos, Pietų Korėjos ir Vokietijos mokyklų ir koledžų auklėtiniai. Laisvalaikio ir pramogų portalo Zebra.lt video rubrikoje bus nuolatos pateikiama video medžiaga iš debatų čempionatų eigos, geriausių kalbų įrašai ir tarptautinių teisėjų geriausiai įvertinti oratorių pasirodymai.

Šeštadieninė debatų mokykla

Debatai... Debatai? Debatai!

Turi savo nuomonę visais gyvenimo klausimais ir visuomet randi bent tris skirtingus argumentus jai pagrįsti? Tėvai ir mokytojai jau seniai suprato, kad su tavimi ginčytis beprasmiška? Mėgsti gvildenti svarbias problemas ir siūlyti būdus, kaip pakeisti pasaulį? Mėgaujiesi kalbėdamas/-a prieš auditoriją ir būdamas/-a dėmesio centre?.. O galbūt norėtum toks/-ia tapti? Jei taip, šis pasiūlymas - tau!

Visi norintys 8-tų- 10-tų klasių moksleiviai kviečiami į šeštadieninę debatų mokyklą! Čia jūsų lauks kassavaitiniai užsiėmimai su Neformaliojo švietimo Debatų centro lektoriais - debatų ir viešojo kalbėjimo Lietuvos ir Pasaulio čempionatų dalyviais ir prizininkais, kurie padės išmokti argumentavimo meno, kritinio mąstymo, viešojo kalbėjimo paslapčių. Turėsite puikią galimybę susipažinti su bendraminčiais, ginti savo poziciją dirbdami komandose bei dalyvauti miesto ir šalies debatų turnyruose.

Šeštadieninės debatų mokyklos pirmasis užsiėmimas vyks rugsėjo 19 d. V. Kačialovo gimnazijoje, A. J. Povilaičio g. 1/12. Pradžia 11 val.

 

Birželio 19-27 d. Druskininkuose vyko edukacinė debatų stovykla.


Birželio 19-21 d.- stovykla naujokams

Programa

Birželio 19d.
10.00 - 11.00 Atvykimas, apgyvendinimas
11.00 - 12.30 Susipažinkime! Stovyklos atidarymas
12.30 - 13.30 Pietūs
14.00 - 15.30 I užsiėmimas: Įvadas į debatus. Debatų taisyklės, bylų struktūra, kalbėtojų funkcijos
16.00 - 17.30 II užsiėmimas: Argumentacija, neigimas, įrodymai
17.30 - Darbas grupėse
18.30 - 19.30 Vakarienė
19.30 - 22.00 Vakaro staigmenos...

Birželio 20d.
8.30 - 9.00 Pusryčiai
9.00 - 10.30 III užsiėmimas: Kryžminė apklausa, stilius ir įtaiga Ar moki valdyti auditoriją? Iškalbos menas
11.00 - 12.30 IV užsiėmimas: Teigiančiųjų bylos aptarimas
12.30 - 13.30 Pietūs
13.30 - 15.00 V užsiėmimas - Neigiančiųjų bylos aptarimas.
15.00 - 16.00 Savarankiškas pasiruošimas bandomiesiems debatams
16.00 - 17.15 Debatai: I srautas
17.15 - 18.30 Debatai: II srautas
18.30 - 19.30Vakarienė
19.30 - 22.00 Vakaro programa.

Birželio 21d.
8.30 - 9.00 Pusryčiai
9.00 - 9.30 Išsikraustymas iš kambarių
9.30 - 11.00 Stovyklos darbo apibendrinimas
11.00 - 12.00 Lietuvių stovyklos sveikinimas, stovyklos kronikos pristatymas, debatai atvykusiems į lietuvių stovyklą
12.15 - 13.00 Pietūs
13.30 Iki naujų susitikimų!

Birželio 21-24 d. stovykla lietuvių kalba.
Tema: Rūpinimasis pasaulio klimato pokyčiais turėtų būti svarbesnis nei ekonomikos vystymosi problemos ypač greitai besivystančioms šalims, kaip Kinija, Brazilija, Indija ir Pietų Afrika.

Numatoma programa

Birželio 21d.
10.00 - 11.00 Atvykimas, apgyvendinimas
11.00 - 12.00 Stovyklos atidarymas. Naujokų stovyklos kronika.
12.15 - 13.15 Pietūs
13.30 - 18.00 Kongresas
18.30 - 19.00 Vakarienė
19.30 - 22.00 Viešos kalbos sakymas. Vakaro programa

Birželio 22 d.
8.30 - 9.00 Pusryčiai
9.00 - 10.30 Temos apžvalga
11.00 - 12.30 Temos analizė, argumentai, atrėmimas Teigiančiųjų bylos analizė
12.30 - 13.30 Pietūs
14.00 - 15.30 Neigiančiųjų bylos analizė
15.30 - 16.45 Savarankiškas komandinis pasiruošimas debatams
17.00 - 18.15 I debatų raundas
18.30 - 19.30 Vakarienė
20.00 - 22.00 I debatų raundo analizė. Vakaro programa\

Birželio 23 d.
8.30 - 9.00 Pusryčiai
9.30 - 10.45 II debatų raundas
11.00 - 12.15 III debatų raundas
12.30 - 13.30 Pietūs
14.00 - 15.15 IV debatų raundas
15.45 - 17.00 Ketvirtfinalis
17.00 - 18.15 Darbas grupėse
18.30 - 19.30 Vakarienė
20.00 - 22.00 Vakaro programa
23.00 - 8.00 Labanakt!

Birželio 24 d.
8.30 - 9.00 Pusryčiai
9.30 - 10.45 Pusfinalis
11.00 - 12.15 Finalas. Stovyklos uždarymas.
12.30 - 13.30 Pietūs
13.30 Atia! Iki naujų susitikimų!

Birželio 24-27 d. stovykla anglų kalba.
Topic: THBT, when in conflict, global climate change concerns should take precedence over economic development in rapidly developing countries such as China, India, Brazil, and South Africa

Tentative agenda

June 24
11.00 - 12.00 - watching the Finals of Lithuanian debate camp
12.30 - 13.30 - Accommodation/ Lunch
14.30 - 16.00 - Teambuilding activities
16.30 - 18.30 - a) Topic overview ( topic analysis; coverage of related issues; b) Style + Argumentation c) International Organisations&Institutions
18.30 - Dinner
19.30 - Demonstration Impromptu speeches Evening activities

June 25
8.30 - Breakfast
9.00 - 10.30 - Content session 2
11.00 - 12.30 - Content session 3
12.30 -13.30 - Lunch
13.30 - 15.00 - Individual team work/ -"- with a student
15.30 - 17.00 - Individual team work/ -"- with a student
18.30 - Dinner
19.30 - Evening activities (Aqua park/various games/improvement of cases, etc)

June 26
8.30 - Breakfast
9.00 - 10.30 - Debate Round I
11.00 - 12.30 - Debate Round II
12.30 -13.30 - Lunch
13.30 - 15.00 - Round III
15.30 - 17.00 - Round IV
17.30 - 18.30 - Quarterfinals
18.30 - Dinner
19.30 - Evening activities

June 27
8.30 - Breakfast
9.00 - 10.15 - Semifinals
11.00 - 12.30 - FINALS, awards, closing ceremony
12.30 -13.30 - LunchDeparture

 leer aqui pildora para alargar el pene. | Right now you can download cs for free.